Keverjük el a cukrot és az olívaolajat a langyos vízzel, majd morzsoljuk bele az élesztőt. Meleg helyen 10 perc alatt futtassuk fel, akkor jó, amikor a megdagadt élesztő habosan feljön a tetejére.
Egy edénybe szitáljuk bele a lisztet és a sót, keverjük jól össze.
A liszt közepébe csináljunk egy mélyedést öntsük bele a felfuttatott élesztőt és először villával keverjük a liszthez, majd kézzel kezdjük el gyúrni
Amikor dagasztáskor a felülete már egyenletes és nem ragad az edény falához, takarjuk le egy tiszta konyharuhával vagy fóliával és meleg, huzatmentes helyen hagyjuk állni legalább 60 percet. Akkor jó, ha legalább a duplájára megkelt
Ezután borítsuk egy lisztezett munkalapra, és oszd négy részre, majd minden részből gyúrjunk golyókat.
A meggyúrt tésztagombócokat takarjuk le, és pihentessük még 30 percig, hogy tovább keljenek
Amíg a gombócok pihennek, melegítsd elő a sütőt 200 fokra
Amikor a sütő már elég forró és a gombócok is pihentek fél órát, nyújtsuk ki a gombócokat egyenként, formázzunk kerek pizzát belőle
A tetejét kenjük meg paradicsomszósszal, pakoljuk meg ízlés szerinti feltétekkel (gomba, sonka, kukorica, bab, zöldségek, stb), az egészre reszeljünk sajtot
Tegyük egyenként a sütőbe, és kb. 10 perc alatt süssük készre