A langyos vízbe beletesszük a cukrot, és belemorzsoljuk az élesztőt, majd meleg helyen max. 10 perc alatt felfuttatjuk
Egy nagyobb tálba beleszitáljuk a lisztet és a sót, majd jól összekeverjük
A liszt közepébe készítsünk egy mélyedést, és ide öntsük az élesztőt és az olajat
Először egy villával keverjük el, hogy a liszt felvegye a folyadékot, majd kezdjük el gyúrni addig, amíg a tészta sima nem lesz és már nem ragad az edény falára. Ha túl híg, egy kis liszttel segíthetünk rajta, ha túl sűrű, egy kis langyos vizet adhatunk hozzá. De csak nagyon óvatosan, minimális mennyiséggel
Amikor megdagasztottuk, takarjuk le egy tiszta konyharuhával vagy fóliával és pihentessük 15 percet (ne többet)
A sütőt melegítsük elő 220 fokon
A megkelt pizzatésztát 3 felé osztjuk, és gombócokat gyúrunk a darabokból
Ezután lisztezett felületen nyújtsuk ki a gombócokat és kb 1 cm vastag kör alakúra formázzuk meg
Kenjük meg paradicsomszósszal a kör alakú pizzatésztát, ízlés szerint fűszerezhetünk még, tegyük rá a kedvenc pizzafeltéteinket és az előmelegített sütőben 220 fokon süssük kb. 15 perc alatt készre.